Športom k zdraviu

Je známe, že šport prospieva pozitívne nielen takmer ku každej časti tela, ale aj  mysle a ducha.  Ten, kto sa hýbe, zostáva telesne aj duševne fit. V dnešnej dobe, kedy po väčšinu dňa niekde sedíme, je preto pohyb veľmi dôležitý. Je to jedno, či je to plávanie, beh, chôdza, či bicyklovanie alebo v zime lyžovanie.

Obdivujem tých, ktorí denne  za každého počasia vybehnú von a zabehajú si svoju dávku. Ďalší zájdu do fitka a tam trápia svoje telo na rôznych prístrojoch. Ja osobne rada bicyklujem a bohužiaľ, okrem tohto športu sa neviem prinútiť k žiadnemu inému. Preto sa už  neviem dočkať, kedy sa konečne oteplí, aby som mohla vybehnúť na neďalekú hrádzu.

Nedávno bolo v Bratislave jedno veľké športové podujatie.  Bol to už 8. ročník ČSOB Bratislava Marathonu.  Počas maratónskeho víkendu si zašportovalo v siedmich kategóriách okolo 7000 bežcov od lezúňov až po maratóncov.  Ja som sa ocitla v sobotu práve v čase krátko pred štartom na nábreží pri Eurovei. O štrnástej hodine bol odštartovaný sedemkilometrový hobby beh, ktorého trasa viedla od nového národného divadla cez most Apollo do Petržalky a po inom moste späť do mesta. Toto sú tí športoví nadšenci, o ktorých som písala vyššie.

IMG_2421

IMG_2514

IMG_2540

IMG_2541

IMG_2548

IMG_2552

Reklamy

One thought on “Športom k zdraviu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.