Chochlačka dutá

Čo by ste si dokázali predstaviť, keby ste počuli tieto dve slová? Ja by som si určite nepredstavovala žiaden kvet, ale niečo zo živočíšnej ríše. Asi preto, že som už dávnejšie zisťovala názov kačíc, ktoré zriedkavo vidieť plávať na vyrovnávacom kanáli cestou do Čunova. No okrem kačíc nesie toto meno aj jedna rastlina, ktorá v tomto období zaplavila naše lužné lesíky. Kvitne vo viacerých odtieňoch ružovej a v bielej farbe.

Prvé kvietky som objavila už pred desiatimi dňami, keď som sa bola prejsť na Železnej studničke. Vtedy ich kvietky vykúkali zo zeme len ojedinele.

          Koláž_chochl01 rám

Od prechádzky na Železnej studničke uplynuli iba tri dni a ja som sa išla s fotoaparátom prejsť do neďalekého lesíka. Tam ich už kvitlo oveľa viac.

koláž_chochl02

IMG_8585x

IMG_6753x

No a v posledných dňoch je na niektorých miestach zem pokrytá pestrým kobercom kvetov, medzi ktorými kvitne samozrejme aj chochlačka dutá (Corydalis cava).

IMG_9061x

IMG_9118x

IMG_9123x

Zdieľané

weekend flowers # 95

tina weekend flowers

11 thoughts on “Chochlačka dutá

  1. Už musím aj ja obehnúť okolité kopce a lúky, aby som zistila, či aj u nás táto pekná rastlinka, so zvláštnym pomenovaním, kvitne.

    Páči sa mi

  2. Náááádhernééé, tieto kvety mám veľmi rada 🙂 Ale myslím, že tu vo Fínsku ani nerastú…ak áno, tak možno v júli, haha! Zatiaľ som videla len pár krokusov a prvé snežienky u suseda v záhrade 🙂

    Páči sa mi

  3. […] Veľmi som sa čudovala tomu, že som uvidela ďalšie rozkvitnuté rastliny. Pamätám si, že pred rokom som ich fotila až o mesiac neskôr. Toto dokazuje, že tohoročná vegetácia je až o celý mesiac popredu voči tej minuloročnej. Rastlina, o ktorej bude teraz reč, je chochlačka dutá. Na tomto blogu som ju už mala v apríli minulého roku. […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.