Marhuľové sady v Kittsee

Rakúska dedina Kittsee susedí s mestskou časťou, v ktorej bývam a mám do nej z domu len necelých 7 km. Je to čistá a upravená obec, takže po celý rok sa dá o nej povedať, že je pekná. No najkrajšia je práve v tomto období, keď v nej kvitnú marhule. Tie sú totiž skoro v každej záhrade a v jej chotári je množstvo marhuľových sadov. Preto sa tejto obci hovorí aj  Marillengemeinde.

V kronike obce sa marhule spomínajú prvý raz v roku 1924.  Keďže má obec veľmi dobré klimatické podmienky, vypestované marhule tu majú vynikajúcu chuť (môžem to osobne potvrdiť).  V dnešnej dobe sa marhule pestujú na  približne 180-tich plochách, na ktorých rastie asi 30 tisíc stromov, na ktorých sa ročne urodí asi 700 tisíc kg výborných marhúľ.

Takto to v týchto dňoch v Kittsee vyzerá:

Reklamy

2 thoughts on “Marhuľové sady v Kittsee

  1. Ahoj, prosim ta ako sa z Bratislavy mozem dostat do tychto sadov? 🙂 Rada by som tam sla fotit. Dotanem sa normalne do arealu nie je tam nejaky speci speci vchod? 😛 vopred dakujem

    Like

    1. Sady nie sú oplotené a sú na viacerých miestach v Bergu aj v Kittsee. Ja tam chodievam na bicykli, takže viem poradiť iba cestu bicyklom. No videla som, že ľudia z BA tam chodia aj peši – po Kopčianskej ulici v Petržalke až na hranicu, cesta pokračuje a po pár metroch sú hneď prvé sady. Ďalšie sú v Bergu po odbočení z cesty od hraničného prechodu Petržalka/Berg pri cyklistickom odpočívadle. Dúfam, že som poradila.

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.