Pekná práca

IMGP9201

IMGP9204

IMGP0113(1)

IMG_8123

IMG_8124

IMG_8125

Zdieľané

s

picstory # 95 – beautiful

tuesday tina

Our World Tuesday Week 90

Our World tues

Reklamy

19 thoughts on “Pekná práca

 1. No hurá, už mi upozornění mailem chodí.
  Ta budova je sídlo vaší vlády nebo co? Když navrhl kdysi Theodor Pištěk uniformy naší hradní stráže, které byly trochu barevnější než dosud, bylo na ně dost negativních ohlasů, jak byli všichni zvyklí na socialistickou šeď. Bylo to těsně po sametové revoluci. Tyto jsou jak divadelní kostýmy – co na to veřejnost?
  Ale tobě se zalíbila hlavně ta brána, že? Už mě napadlo, že fotíš většinou samé krásně zrenovované budovy a objekty a podle tvého blogu vypadá Bratislava jako ideální město. Je to hezké. A je to taky objektivní?

  Like

  1. Na tento tvoj komentár ti odpoviem iba toľko, že uprednostňujem optimistický pohľad na svet. Kedysi som krátky čas chodila na jeden nemenovaný blog, kde som chytala depresie. V každom článku nariekanie, sťažnosti, kritika. To sa ti žiada? Prečo mám ukazovať na blogu smetiská? Ty to robíš? Nespomínam si, že by som niečo také u teba videla. V tvojom poslednom článku kritizuješ konkrétnu firmu a ani jej plný názov si tam nedala. Prečo?
   ​Bratislava je pre mňa optimálnym mestom pre život a tým netvrdím, že je tu všetko stopercentné. Tak, ako to nie je nikde na svete a teda ani u vás.
   Čo sa týka uniforiem, sú to repliky dobových uniforiem, keby si mala záujem, môžeš si o tom vygoogliť viac. Máš pravdu, sú to divadelné kostýmy, pretože aj výmena stráží je tiež divadlo. Divadlo hlavne pre turistov. Pamätám si, ako sa mi to kedysi dávno v Prahe páčilo.

   ​Správy o nových článkoch by ti do mailu chodili, keby si si to bola označila hneď. Tá možnosť je tu od prvého dňa blogu. ​Pekný a optimistický deň ti prajem!

   Like

   1. Teda Dani, nejsi ty původním povoláním učitelka? Pořád mě za něco peskuješ. Asi si to neuvědomuješ, ale na mě to tak působí. Na tvé blogy chodím, protože tam máš krásné fotky, dovídám se o tvém městě, pěkná vyprávění a moudré myšlenky. Abych ti psala komentáře typu úžasná fotečka, pěkný víkendík, skvělá fotografka….taková nejsem. A když napíšu dotaz, svoji myšlenku, jsem odkázána na slovník, pokárána za nedostatečné návštěvy a teď dokonce nařčena z toho, že si přeji, abych na tvých blozích nacházela naříkání, stížnosti a kritiku. Stačilo odpovědět – ano, Bratislala JE JEN krásná nebo ne, má i svá stinná místa, ale o těm se vyhýbám.
    Že mi nešly (mojí nedostatečnou PC gramotností) zprávy o nových článcích, jsem ti psala, a jestli jsem co měla nebo neměla udělat hned první den….to je jen moje volba nebo třeba hloupost, ne kritika tvého blogu.
    Proč jsem internetový obchod neoznačila přímo a konkrétně? Protože mi to takhle přišlo zábavnější. Třeba tomu tak není, ale zase – můj problém.
    Na tvé blogy budu podle svých možností chodit i nadále, ale s komentáři si asi dám velkýho bacha.

    Like

    1. Katka, prečítaj si ešte raz tvoj prvý komentár, potom moju reakciu a nakoniec to, čo si napísala naposledy. Hľadaj v tom mojom to, o čom píšeš v tom poslednom. Moje slová si dokázala zaujímavo zmeniť tak, aby vyzneli úplne ináč. Z mojej otázky si urobila “a teď dokonce nařčena z toho, že si přeji, abych na tvých blozích nacházela naříkání, stížnosti a kritiku”… Dúfam, že to nie je rozdielnosťou našich jazykov. Moja reakcia nebola iba za mňa, ale aj za iných, ktorí tvoj komentár čítali a vyjadrili sa mi k tomu aj mimo tento blog. Obišla si aj moju otázku, či som mala naozaj v článku, ktorý nesie podtitul KRÁSA, dať fotky, ktoré s krásou nemajú nič spoločné? Ak si chcela podrypovať, tak si si vybrala na to ten najnesprávnejší článok. Neznášam komentáre typu, ktoré menuješ, odo mňa si niekde ťažko taký čítala, tak neviem, prečo si myslíš, že ich očakávam od druhých. A nie som ani pôvodne učiteľka. To preto , že dokážem verejne povedať svoj názor aj keď viem, že sa nemusí každému páčiť?

     Like

     1. Zase útok.
      Na svém prvním komentáři nevidím NIC, čím bych se mohla někoho dotknout a taky NIC tak pohoršlivého, aby se o tom muselo psát skrytě.
      Každý fotí, co je mu milo. Svět není jen růžový, proto jsem se na to ptala. Každý ať si fotí, co je mu milo. Někdy i v ruinách i na smetištích je kouzlo a poetika, nostalgie, smutek, zmar, ba i krása.
      To je vše, o čem můj komentář byl. Nebyl v něm ani náznak rýpání, pouze zájem.

      Like

 2. Grassalkovičov palác je rok od roku krajší a ako by to bolo, keby sa hlava štátu zdržiavala v paláci s jednoduchším oplotením. Pekná práca umeleckých remeselníkov. Fotky sú vydarené a ctím si tvoju prácu v predstavovaní nášho hlavného mesta.

  Like

  1. Tak teda, tu nechci, aby som sa k tvojej prvej vete vyjadrila 😦 Kováčske remeslo je veľmi pekné. Blízko Bratislavy je obec, v ktorej sú viacerí umeleckí kováči. Som rada, že tebe sa moja osveta pozdáva. Ako by to vyzeralo, keby som v príspevku, ktorým sa zapájam do výmeny fotografií na tému BEAUTIFUL dala fotky nejakého smetiska?

   Like

 3. Myslím si, že si fotografiami vyjadrila obdiv ku kováčskemu remeslu a je aj čo obdivovať. Tá železná krása je na správnom mieste. Foť aj naďalej krásne veci, nech sa môžeme potešiť s tebou. Hneď je deň krajší a veselší, keď potešíme dušu prostredníctvom vonkajších zmyslov. Zraku, sluchu čuchu, chuti a hmatu. A tie uniformy sú tiež krásne. Nesú v sebe kus histórie. 🙂

  Like

  1. Ďakujem za komentár. Budem sa teda naďalej snažiť zoznamovať s tým pekným, čo je u nás, nielen Slovákov, ale aj zahraničných návštevníkov mojich blogov. Veď ani oni mi neukazujú to, za čo by sa hanbili. Pritom sa všade nájdu aj nepekné veci. Keď ti píšem teraz túto odpoveď, práve pristál Kornel na balkóne. Kik, kik, to je jeho pozdrav 🙂

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.