Love forever

V pondelok 3. júna už vody Dunaja stúpali aj v Bratislave a ja som sa išla prejsť s fotoaparátom k rieke do mesta. Z mosta Apollo som kráčala peši až k Mostu SNP a odtiaľ som ešte kúsok ďalej. V meste sa na nábreží motalo dosť turistov, ktorých som ľutovala, aké majú škaredé počasie. Fúkal nepríjemný studený vietor a zo zatiahnutej oblohy slabo pršalo. Dáždniky sa ale vôbec nedali používať. Toto naozaj nebol čas na spoznávanie cudzích miest.

Kráčala som teda po nábreží a kúsok za Mostom SNP som si všimla, že predo mnou ide pani v bledomodrej bunde, na hlave mala rovnako ako aj ja kapucňu. Zastavila sa pri prvej vyhliadkovej plošinke pri Dunaji a ja, idúc popri nej, som si všimla, že na mrežiach zábradlia sú zavesené zámky lásky a visí tam aj jedno srdiečko. To som si chcela odfotiť, no pani mi ho zakrývala. Chvíľu som sa tam obšmietala a čakala som, kedy ustúpi natoľko, aby som si mohla drôtené srdiečko cvaknúť. V jednej chvíli sa otočila a smerom ku mne a nahlas čítala nápis na jednom zo zámkov. Mená dvoch zaľúbených a pod nimi vyryté slovo NAVŽDY. Samozrejme, že toto ťažké slovenské slovo čítala len s veľkými obtiažami. Ako sa snažila, pristúpila som k nej a prečítala som jej to slovo a zároveň som ho aj preložila. Najprv do angličtiny a potom do nemčiny. Predpokladala som, že bude Nemka, pretože som počula rozhovor turistov, popri ktorých som predtým prechádzala. Aj bola.

Dali sme sa do reči. Dozvedela som sa od nej, že žije neďaleko Kolína nad Rýnom a že na jednom z kolínskych mostov nad riekou Rýn  je množstvo podobných zámkov. Od zaľúbených sme prešli aj na iné témy. Povedala mi aj to, že sa prvý raz vybrala na plavbu loďou po Dunaji, že sa nalodili v meste Pasov a že už pri prvej zastávke  museli loď kvôli vysokej hladine Dunaja opustiť. Ďalšie mestá už absolvovali autobusom a namiesto na lodi prespávali v hoteloch. Z Bratislavy pokračovali ešte do Budapešti a odtiaľ naspäť domov. Samozrejme, že som bola zvedavá, ako sa jej páči Bratislava. Neviem, či to povedala iba zo slušnosti, ale odpovedala mi, že sa jej veľmi páčilo staré mesto. Trošku kriticky pozrela smerom cez rieku na miesto na druhom brehu. Dovtípila som sa, že ich sprievodcovia im o Petržalke podávajú nelichotivé informácie. Neraz som to počula, keď som bola svedkom podobných výprav na bratislavskom hrade. Turistke z Nemecka som povedala, že ja tam žijem tiež a že by bola možno veľmi milo prekvapená, keby vošla do väčšiny petržalských bytov. Čas odchodu nemeckej turistky sa blížil a my sme sa rozlúčili.  Vlastne až vtedy sme sa predstavili.

Možno bude Frau Maria zo spolkovej republiky Nordrhein-Westfalen pátrať na internete po projekte Montagsherz. Prezradila som jej totiž, načo tú fotku srdiečka potrebujem. Ak sa jej podarí tento projekt nájsť, možno objaví aj toto moje dnešné srdiečko z Bratislavy a spomenie si na mňa. Týmto chcem sympatickej Marii poslať srdečný pozdrav.

IMG_4170

IMG_4171

FAREBNÝ SVET

IMG_4172

Zdieľané

s

Montagsherz #96

montagsherz

DUNAJ 3. júna 2013

Reklamy

6 thoughts on “Love forever

  1. Liebe Daniela,
    diese Herzen gibt es bei uns ja auch in vielen Großstädten. Es sieht immer wieder sehr liebevoll aus und ein besonderer Augenblick ist eine Weile festgehalten!
    Guten Start in die Woche ♥
    moni

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.