Bratislavské Zlaté piesky

Mnohí Slováci, ale aj Česi vedia, že Zlaté piesky nie sú iba v Bulharsku, ale aj na Slovensku. Týmto názvom bolo totiž pomenované prírodné kúpalisko na severovýchodnom okraji Bratislavy.  Aj keď sa športovo-rekreačný areál nachádza hneď vedľa výpadovky z Bratislavy, vďaka zeleňou obkolesenému prostrediu tam nájdete nielen pokoj,  ale aj športové vyžitie. Okolo vodnej plochy sa tiahne až 400 metrov dlhá pláž. Pre mimobratislavských návštevníkov je tu k dispozícii ubytovanie v hoteli, prípadne  v autokempingu.

Možno si niektorí budú pamätať aj to, že toto jazero sa stalo známym aj tým, že tu koncom júla v roku 1976 havarovalo lietadlo, ktorému sa nepodarilo pristáť na neďalekom letisku po lete z Prahy do Bratislavy. Ten deň mi navždy utkvie v pamäti. Pracovala som vtedy v podniku, ktorý mal sídlo v mestskej časti, do ktorej patrí aj jazero Zlaté piesky a neustály pohyb sanitiek a policajných áut s majákmi  a sirénami dával tušiť už skôr, než sme sa o tomto nešťastí dozvedeli z rádia, že sa stalo niečo  veľmi nezvyčajné.
***
IMG_9189
IMG_9193
IMG_9207
IMG_9266
Reklamy

10 thoughts on “Bratislavské Zlaté piesky

 1. Ładnie pokazane znane mi miejsca. Nie wiedziałam o wypadku samolotowym . To smutne, ze takie ładne miejsce ma i tragiczną historię. Pozdrawiam.
  Pekne je znázornené na známych miestach. Nevedel som, o leteckom nešťastí. Je to smutné, že také pekné miesto a má tragickú históriu. S pozdravom.

  Like

   1. Habe wieder schöne HIMMELbilder…schau doch mal vorbei meine LIEBE…..Wünsche dir was….HEUTE ist es bedeutend KÜHLER geworden und es WINDet sehr…..da bin ich froh…deine AbKÜHLUNG wird noch folgen….HERZlichst ANDREA:))

    Like

 2. Aha, tady je to zařízení pro vodní lyžaře vidět lépe a musím se přiznat, že to vidím poprvé. Je to prima vynález a pro ty, co to umí, na něm určitě zažijí spoustu zábavy. 😎

  Like

  1. Vieš, nad čím som rozmýšľala, keď som sledovala tých ľudí, ktorí sa na vode lyžovali? Že prečo nie sú iba v plavkách, ale skoro všetci sú oblečení v kraťasoch až po kolená a v tričkách.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.