Trojkráľová prechádzka v bratislavskom lesoparku

IMG_6851

IMG_6857

IMG_6862

IMG_6874

IMG_6880

IMG_6891

IMG_6900

IMG_6923

IMG_6934

IMG_6945

IMG_7005

IMG_7006

IMG_7050

IMG_7059

IMG_7068

Bez slov

Reklamy

14 thoughts on “Trojkráľová prechádzka v bratislavskom lesoparku

 1. Schöne Fotos liebe Daniela… auf dem ersten Foto die Rinnen, sehen fast aus, als wären es ganz früher Fahrstraßen gewesen. So ist es jedenfalls bei meiner Mutter im Wald. Da verlief im Mittelalter die Salzstraße. War eine Straße nicht mehr zu befahren, wurde einfach daneben eine neue angelegt. Da geht es manchmal richtig tief runter… den Verlauf kann man noch gut sehen.
  Liebe Grüße
  Ute

  Like

  1. Liebe Ute,
   danke schön für deinen Kommentar. Ich sah auf das erste Foto auch sehr lang. Relief der Erde hat mich schon im Wald beeindruckt. Die Bäume schaffen schöne Schatten.
   LG Daniela

   Like

 2. Až na to bláto místo zmrzlé země, bylo v lesoparku nádherně. Líbí se mi první snímek s půdními vlnami a pruhy od stínů stromů a líbí se mi i záběr do jejich korun. Ta asfaltová cesta se mi zdá nějaká povědomá, není to stezka pro cyklisty a jedna z tvých tras pro vyjížďku na kole?

  Like

  1. Nie Jarka, na tomto mieste som bola iba druhý raz v živote, bicyklovať sa tam nechodievam, lebo to je na opačnej strane mesta, ako bývam ja. Musela by som ísť cez mesto, čo ja nerada a nemám rada ani kopčeky 😦 Prvý raz som tam bola začiatkom septembra minulý rok, vtedy som z tej vychádzky fotky na blog vôbec nedala. Už som odpovedala v rovnakom zmysle aj na prvý komentár pod týmto článkom, že mne sa tá prvá fotka, či lepšie povedané ten kus lesa na nej, tiež veľmi páčil.

   Like

  1. Sakriš, ale keby si videla, ako les ustupuje developerským projektom! Keby si vedela, aký kus lesa padol za obeť len nedávno, krátko pred Vianocami. Hrozné. Keď som prišla pred mnohými rokmi do Bratislavy, za železničnou traťou boli vinohrady a za nimi les. Dnes sú už všade napchaté domy. Ako som raz čítala na blogu jednej mladej Bratislavčanky, ktorá blogovala na blog.cz, jej otec povedal, že nebude predsa bývať s plebsom dole, na plebs sa treba pozerať zvrchu – nielen obrazne, ale aj v skutočnosti, teda z kopca.

   Like

  1. Alebo jar 🙂 Bolo teplo, v lese mimo asfaltovej cesty dosť blata a slnko mi, bohužiaľ, svietilo hlavne na vrcholy stromov. Keďže je teraz slnko nízko, lúčom bránil kopec. Nabudúce už budem vedieť, že sa popoludní na to miesto neoplatí chodiť.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.