Labute a lysky na Veľkom Draždiaku

K napísaniu tohto článku ma inšpirovala Hanka z blogu Sceneryphoto. Práve pred chvíľou som u nej videla príspevok, v ktorom napísala, že labute na rieke Dyje nie sú pre ňu žiadnou zvláštnosťou, ale na znojemskom sídlisku jej to už pripadalo trochu zvláštne. Ktovie, čo by Hanka povedala, keby prišla k nám do Bratislavy a videla by niektorú vodnú plochu v meste.

Na mojich blogoch som vodné vtáctvo na týchto vodách v meste už mala viackrát. Dnes som pre vás vybrala fotky, ktoré som urobila v priebehu štvrťhodiny v jedno septembrové dopoludnie na petržalskom Veľkom Draždiaku.

IMG_6811vd

IMG_6814vd

IMG_6819vd

IMG_6820vd

IMG_6821vd

IMG_6824vd

IMG_6849vd

IMG_6852vd

IMG_6859vd

IMG_6870

IMG_6871vd  IMG_6872vd

IMG_6873vd

V ten deň tam síce veľa vtáctva nebolo, ale ten, kto by mal záujem vidieť moje staršie príspevky, môže kliknúť na fotografie pod týmto textom a dostane sa tak na môj starší blog Mimi a jej svet, kde je príspevkov s labuťami a iným vodným vtáctvom v našom meste oveľa viac.

IMGP0263čb

IMGP2429lab

A niečo aj z blogu Bratislava – Na krásnom modrom Dunaji

img_4834vd

Reklamy

13 thoughts on “Labute a lysky na Veľkom Draždiaku

 1. Co bych řekla, Danko? … že je to nádhera, nejen labutě, ale i lysky. U nás lysek moc není a navíc jsou hodně plaché. Ty jsi jich vyfotila celé hejno a ještě k tomu na břehu. Něco takového jsem v životě neviděla!
  U tebe je ale vodní ptactvo v mnohem hezčím prostředí. Máš krásné fotky, jsem ráda, že jsi u mě k tomuto článku našla inspiraci.
  Lysky ti docela závidím, mně se je nedaří vyfotit, jak se přiblížím k vodě, jsou pryč! Ty je máš vyfocené hezky zblízka.

  Užij si pěkný nedělní večer. 🙂

  Like

   1. I would. One day I will travel again. Kids are off to college. I need to save money and visit places like Bratislava. When I was young and single. I saw 40 countries. Nothing better than to travel to unknown and new places.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s