Svetový unikát – z Bratislavy do Viedne lietadlom

Začiatkom decembra vzbudila pozornosť informácia, že rakúska letecká spoločnosť Niki (AirBerlin) bude pravidelne lietať z Bratislavy do Viedne. Pozoruhodný je hlavne čas trvania letu, ktorý bude svetovým unikátom. Päťminútový let medzi letiskami dvoch štátov, ktoré sú po zemi vzdialené iba 70 km  a z jedného do druhého trvá cesta autom iba 40 minút,  bude najkratším letom na svete.

Keď sa táto správa objavila v médiách, moja prvá reakcia bola, že to je prvoaprílový žart. No nie je to tak, od 1. apríla 2015 by to malo byť realitou.  Linku Bratislava – Viedeň a Viedeň – Bratislava by mali využívať hlavne tí, ktorí budú z viedenského letiska pokračovať ďalej alebo priletia zo vzdialených destinácií. Môj názor na túto linku je ten, že jej  dlhú životnosť nedávam.

DSCN8196

IMGP1384

IMGP1379

IMG_0893

IMGP1373

DSCN8155

DSCN8179

DSCN8180

IMG_2077

IMGP2249

IMG_2086

IMG_2090

IMG_2083

IMGP1394

DSCN8181

IMG_2061

IMG_2071

IMGP1387

IMG_0896

English (Google translated)

Deutsch (Google übersetzt)

BAWien airport

Reklamy

19 thoughts on “Svetový unikát – z Bratislavy do Viedne lietadlom

   1. Liebe Daniela, herzlichen Dank für den Hinweis. Ich bin (erst) gestern durch den Hinweis von Michėle darauf gekommen, dass ich das noch nicht rückgängig gemacht hatte. Hatte ich nach dem Tod meiner Mutter gemacht. Beim nächsten Artikel müsste es wieder gehen. Sorry!
    Und na sowas, dann kennst du das ja im Original. Nur dass es in der DDR sowas nur “unter dem Ladentisch” gab.

    Liebe Grüße
    Ute

    Like

    1. Ja? Unter dem Ladentisch? Aber wenn wir dort den Urlaub verbracht haben, die Situation in der DDR war damals viel bessere als bei uns. Zu dieser Zeit verkauftet man bei uns billigen Weihnachtsschmuck in verschiedenen Formen und Farben. Heute? Er ist sehr teuer und die Leute kaufen meistens nicht schönen Plastikweihnachtsschmuck aus China 😦
     In der Slovakei produziert man auch in dieser Zeit einen schönen Weihnachtsschmuck – http://www.okrasa.sk/

     Like

     1. Yep, zumindest die schönsten Sachen. Übrigens auch der günstige Glasschmuck ist aus China. Da gibt es allerdings auch sehr schönen. 😉
      Und oh ja, euer Weihnachtsschmuck ist ganz wundervoll. 🙂 Die Glöckchen haben es mir angetan, solche hatten meine Eltern, als ich Kind war. Welche, die richtig klingeln. Was habe ich die geliebt.
      Aber schon stolze (hohe) Preise, für slowakische Löhne fast zu stolz (hoch), oder?

      Liebe Grüße, einen guten Rutsch und viel Glück für 2015
      Ute

      Like

 1. Tak ti řeknu, Danielo, že tohle mi taky přijde jako vtip. Jsem zvědavá, jakou životnost bude tenhle “skvělý” nápad mít?! Nějak mi uniká jeho smysl, vždyť odbavení a další formality budou trvat mnohem déle, než samotný let. No, necháme se překvapit. 😉
  Ovšem nafotila jsi parádní reportáž! 🙂
  Užij si příjemný sváteční večer.

  P.S. Trochu jsem zazmatkovala s Vyšebrodským klášterem, už je mi to však jasné, tak si mých komentářů nevšímej.

  Like

  1. Ďakujem Hanka. Aj ja sama som zvedavá, čo budú hovoriť tí, ktorí to budú mať využívať. Ja to určite nebudem 😦 Už je to tak veľmi dávno, čo som naposledy niekde letela.

   Like

 2. You chose the best place in the city to take terrific reflection, well done ! That is really a nice serie, I love to learn more about your country stumbling on your blog.

  Like

 3. No to je fakt holý nesmysl. Hanka má pravdu s tím odbavením a navíc si myslím, že se to bude hrozně prodražovat, což usuzuji z provozu auta, které má několikanásobně větší spotřebu na krátké vzdálenosti, než na delší trasy.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s