Poslednú sobotu

som bola zase v Marianke. Bolo to po tom piatku, čo nám v Bratislave skoro po celý deň padali snehové vločky vo veľkosti pingpongových loptičiek. Predpokladala som, že lesy nad mestom budú plné, preto som sa s priateľkou vybrala o kúsok ďalej.  Spolu sme už raz v zime v Marianke boli a zostala o tom aj stopa na blogu.

Na sobotu síce hlásili slnečné počasie, ale to bolo skôr v dopoludňajších hodinách. Keď sme niečo po pol dvanástej vystúpili na námestí z autobusu a ešte aj počas prvej hodiny nášho pobytu v Marianke svietilo nádherné slnko. S pribúdajúcim časom pribúdala aj oblačnosť a obloha nad nami šedla. Aj napriek tomu sme sa vybrali na menšiu túru, ktorá bola nakoniec dosť ťažká, pretože sme šliapali v hlbokom a dosť mokrom snehu.

DSCN9540

DSCN9551

DSCN9559

DSCN9567

DSCN9572

DSCN9574

DSCN9618

DSCN9681

DSCN9666

DSCN9677

Váha množstva mokrého snehu spôsobila, že veľa stromov v lese bolo vyvrátených od koreňa. Neďaleko prameňa vody sme videli prvý vyvrátený strom a mnoho ďalších sme museli prekračovať alebo obchádzať  po celej trase našej túry.

DSCN9648

Podobné fotografie môžete uvidieť aj TU.

Po krátkej prestávke a občerstvení sme pokračovali ďalej.

DSCN9701

DSCN9702

DSCN9714

DSCN9717

DSCN9718

DSCN9725

DSCN9730

DSCN9734

DSCN9735

DSCN9755

Pred nami sa už otváril pohľad na miesto, kam sme išli. Tu bolo snehu oveľa viac, ako dole v Marianke. Naším cieľom bolo obľúbené výletné miesto Malý Slavín, kde je aj pamätník s rovnakým názvom – Malý Slavín.  Tento kopíruje názov slávnejšieho pamätníka nad Bratislavou a vznikol oveľa neskôr. Malý pomník, ktorý bol skoro úplne zapadnutý snehom, stojí na mieste posledného odpočinku dvoch sovietskych vojakov. Doteraz som tu ešte nikdy nebola. Z mapy, ktorá sa ukrýva v linku v názve pamätníka, môžete vidieť, že toto miesto sa nachádza približne uprostred turistického chodníka medzi bratislavskou Račou a Mariankou. Určite si celú túto túru urobíme aj niekedy na jar.

DSCN9767

DSCN9772

DSCN9783

DSCN9789

Na Malom Slavíne sme sa dlho nezdržali a namiesto ďalej do Rače sme sa vrátili naspäť do Marianky. O Marianke na tomto blogu aj TU.

Reklamy

13 thoughts on “Poslednú sobotu

  1. Držím palce, aby ti svietilo slniečko a aby si prišla domov celá 🙂 Tu sa už slnko odráža na náprotivnom dome, takže bude asi pekne. Tiež by som mala niekde vyraziť. Pekný deň!

   Like

 1. Dobrý deň. Aj napriek ťažký sneh bol pravdepodobne stojí za to ísť na prechádzku. Je to krásna modrá obloha, ale zármutok zo stromov, ktoré sneh zlomil. S pozdravom.

  Like

 2. U vás je tolik sněhu, Danko?! To je nádhera, i když stromy určitě dostávají zabrat. Snímky s modrou oblohou a sněhem jsou pohádkové, to jsou ty správné zimní barvy. 🙂 Koukla jsem se i na odkazy, paráda.
  Na lavičkách je vidět, kolik sněhu napadlo, to musí být nejmíň čtvrt metru!
  U nás nic, jenom sliby meteorologů. 😦
  Zdravím a přeji příjemný podvečer. 🙂

  Like

  1. V piatok pred týždňom nám snehu napadlo naozaj dosť, tam hore v lese ho bolo oveľa viac ako tu v meste. No za ten týždeň sa už veľa roztopilo a to, čo zostalo, je zľadovatelé.

   Like

 3. Witaj Danielo!

  Uwielbiam zimowe spacery kiedy świeci słońce, jest śnieg i niewielki mróz.
  Przed oczami ukazują się malownicze krajobrazy.
  Bardzo dziękuję, że mogłam z Tobą podziwiać piękno przyrody.
  Przesyłam pozdrowienia:)

  Like

 4. Z Malého Slavína je neďaleko odbočka na Peknú cestu. Tiež sme tam chodili ale iba v lete, opačným smerom. Z Peknej cesty cez Malý Slavín do Marianky. Prvý raz to bolo omylom, lebo sme chceli ísť do rače, ale odbočili sme nevedomky do Marianky. Odvtedy mi manžel zakazoval robiť skratky !!!

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.