500

Niektorí už asi viete, čo vám v dnešnom príspevku oznámim. Pre tých, ktorým to hneď nenapadlo, prezradím, že toto je PÄŤSTÝ príspevok na tomto blogu.  Predpokladám, že sa mi zase ozve ktosi s poznámkou, že aké štatistiky si to stále robím. Nie, ja sama si žiadne štatistiky nerobím, ale keď kliknem na “blog posts”, teda miesto, odkiaľ píšem nové články, vždy mi ukáže aj to, koľko príspevkov mám publikovaných a koľko ich mám v konceptoch. Tú druhú položku vám radšej ani neprezradím, pretože je to veľmi vysoké číslo a netuším, či sa aspoň polovica z tých článkov ocitne niekedy na blogu. 

Chcela som sa k štatistikám na blogoch vyjadriť obšírnejšie, ale potom som si uvedomila, že je to zbytočné. Každý blogový portál má tie svoje, rozdiel je len v nás blogeroch.  Jedni sa verejne priznávame, že si štatistiky všímame a iní zase tvrdia, že ich to vôbec nezaujíma.

Pomaly sa zoznamujem s témou blogu, ktorá sa volá The Boardwalk Theme. Dokonca sa mi dnes podarilo znovu zmeniť farbu pozadia na šedú, ale ešte to stále nie je tá šedá, s ktorou by som bola spokojná. Teraz dominujú môjmu blogu dve farby. Zelená a tá spomínaná šedá. O tom, že farby vplývajú na každého inak, to asi všetci vieme. No čo hovoria psychológovia na momentálne farby tohto blogu?

Zelená patrí hneď po modrej medzi najobľúbenejšie farby. Symbolizuje prírodu, energiu a rast. Zelená patrí medzi veľmi frekventovanú farbu na webe. Pri vhodnej kombinácii s dobrým odtieňom šedej a modrej nadobúda web príjemnú atmosféru. Tak ako každá vec, aj zelená má svoje negatíva. Všeobecne sa zelená považuje za pozitívnu farbu, no spája sa s krehkosťou, neskúsenosťou, závisťou a žiarlivosťou. Patrí jedna z týchto vlastností aj zajtra.sk, ktoré je odeté do zelenej ?

Šedá sa považuje za neutrálnu ale aj smutnú. Pri pohľade na šedú farbu si človek môže pripadať smutný resp. môže cítiť, že v danom objekte nie sú emócie, no tento pocit zaniká ihneď po tom, ako sa správne táto farba zladí napr. s čiernou, zelenou či modrou. Dobrým mixom môže v kombinácii so šedou vzniknúť veľmi príjemná prezentácia. Táto farba je často nasadzovaná či už na komerčné aplikácie alebo spravodajské servery. Pri vhodnej kombinácii nie je čo pokaziť.

Toľko teda o momentálnych farbách môjho blogu. Keď sa mi podarí prísť na to, čo urobiť preto, aby mi okrem názvu príspevku bolo vidieť aj fotku z článku, budem úplne spokojná.

Už keď som sa blížila k 490-ke, premýšľala som, čo dať do jubilejného päťstého článku. Keďže som na nič múdre neprišla, dnešný príspevok bude taký miš-maš rôznych fotiek z môjho archívu, ktoré sú automaticky upravené rôznymi efektami v programe Google plus. Ako to už z URL adresy tohto blogu vyplýva, tento blog som prednostne chcela venovať mojim fotografiám. Dúfam, že sa vám aj tieto “päťstopríspevkové” budú páčiť.

A aby som ešte nezabudla pripomenúť, pomaly tu bude apríl a presne prvého bude mať tento blog aj druhé narodeniny.

DSCN6616-EFFECTS

DSCN5766-EFFECTS

DSCN6091-EFFECTS

DSCN9063-EFFECTS

IMG_8115-EFFECTS(1)

DSCN9351-EFFECTS DSCN0614-EFFECTS

DSCN0944-EFFECTS

DSCN2027j-EFFECTS

DSCN3480-EFFECTS

DSCN5461-EFFECTS

DSCN4722-EFFECTS

DSCN4929-EFFECTS

500 prísp

DSCN5638-001x-EFFECTS

500 prísp

P. S.

Publikované (500)

500farebnysvet

Reklamy

12 thoughts on “500

 1. Nejprve blahopřeji k té pětistovce, Danko!
  Šedé pozadí je fajn, ale asi by to opravdu chtělo ještě jiný odstín. U mě má nádech do zelena, ovšem to není směrodatné, barvy jsou na každém monitoru vidět trochu jinak.
  Mix, který jsi dala dnes na blog je skvělý, to jsi měla náhodou dobrý nápad.
  Osobně dávám přednost černobílým fotkám, ty jsou úžasné. Nejvíc se mi líbí tři ČB od konce.
  Přeji krásný víkend! ☼

  Like

  1. Hanka, máš pravdu, lebo som si pozrela to pozadie z iného počítača a je úplne iné, než ako ho vidím z tohto. Ale ani tu nie som s farbou spokojná. Ešte sa s tým musím pohrať. Za gratuláciu ďakujem 🙂

   Like

 2. Ahoj Daniela,
  veľká gratulácia odo mňa k päťstovke. Keď si predstavím tie príspevky a čas, čo si tomu venovala, tak mi vychádza, že blog je niečo, čo máš veľmi rada a čo ti prináša kopu radosti. Tak nech to je tak aj naďalej a naďalej nech svoje blogy doplňuješ podnetnými fotkami.
  Milan

  Like

  1. Milan, ďakujem aj tebe za gratuláciu k päťstovke 🙂 To je ale míľnik, čo? Pritom tých príspevkov som na mojich blogoch už zverejnila možno aj trikrát toľko. Ešte mi nenapadlo, aby som ich všetky spočítala. Určite by to bolo veľké číslo. Veď aj teba to chytí, uvidíš. Hneď sa idem pozrieť, čo máš nové.

   Like

 3. Danielo,
  przyjmij ode mnie szczere gratulacje. 500 postów to świetny wynik.
  Wiem, że pisanie postów i publikowanie zdjęć sprawia Ci dużą radość i satysfakcję.
  Przybliżasz piękno Twojego kraju wielu wirtualnym przyjaciołom.
  Cieszę się, że mogę oglądać Twoje wspaniałe zdjęcia.
  Życzę Ci dużo przyjemności w publikowaniu postów i kolejnych 500 -tek.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  Like

 4. Danielo, gratuluję wytrwałości, 500 postów to fantastyczny wynik !
  Miło odwiedzać Twojego bloga i oglądać cudowne zdjęcia z Twoich podróży !
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.