Celý týždeň sme ho nevideli

ale keď som sa dnes ráno zobudila, už trónilo na modrej oblohe. Slnko. Človek hneď dostal lepšiu náladu. Keďže už mám skúsenosti, že sa počasie popoludní zvykne pokaziť, začala som organizovať dopoludňajší program. Urobila som dobre, pretože už počas prechádzky sa slnko začalo schovávať za občasné mraky.

Vybrali sme sa za snežienkami. Mnou navrhnutá trasa popri hausbótoch k Dunaju bola zavrhnutá, tak som navrhla inú alternatívu. Rusovský park. Nakoniec sme prešli z Rusoviec až k Čunovským jazerám. Ale snežienky sme vôbec nikde nevideli. Zachránilo to pár kvietkov až pri  návrate k autu. Zopár ich kvitlo v záplave žltého tavolínu. Ale poďme pekne po poriadku a vráťme sa najprv na začiatok našej prechádzky.

Z auta sme vystúpili pri bráne, ktorou sa vchádza do areálu parku s kaštieľom. Mostíkom cez Rusovský kanál sme prešli do lesa a popri horárni sme kráčali smerom k Čunovským jazerám.

IMG_4999

IMG_4992

IMG_4994

IMG_4996

Ako som už písala vyššie, bola som sklamaná, že sme nevideli kvitnúť žiadne snežienky. Na jednom mieste som si všimla, že onedlho rozkvitne iná rastlina – scila. Aj listy medvedieho cesnaku už oproti tomu, čo som ich fotila naposledy, o kus podrástli.

DSCN8636

DSCN8797

Toto sú borovice pri rusovskej horárni. To miesto sa mi páči hlavne kvôli týmto stromom.

DSCN8642

Chodníkom, ktorý je vidieť na fotografii, sme prešli na kraj lesa a odtiaľ som si urobila záber na zelené pole.

DSCN8645

Cestička vedúca lesom niesla znaky tohtotýždňového počasia. Samé blato a mláky.

DSCN8662

DSCN8699

Keď sme mali za sebou tri kilometre pešej chôdze, vyšli sme z lesa a pred nami sa ukázali Čunovské jazerá. Najprv malé a o kúsok ďalej aj veľké.

DSCN8697

DSCN8736

DSCN8735

DSCN8728

DSCN8712

DSCN8715

DSCN8726

Cestou späť sme si na jednom úseku vybrali iný chodník v lese a tak sme sa zase dostali bližšie k Rusovskému kanálu.

DSCN8833

DSCN8832

Aj keď je v lese ešte stále málo zelene, je to obdobie, kedy sú stromy odhalené a lepšie vidieť ich zaujímavé tvary.

DSCN8800

DSCN8834

Popri horárni sme sa znovu vrátili do parku pri kaštieli.

DSCN8862

Len kúsok od kaštieľa nás čakala táto krása.

DSCN8917

DSCN8884

IMG_5020

Veľmi ťažko sa mi vyberalo z množstva fotografií, ktoré som dnes nafotila. Dúfam, že vám z nich ešte niektoré niekedy inokedy ukážem.

Reklamy

13 thoughts on “Celý týždeň sme ho nevideli

 1. Taková krásná procházka, Danko!
  U nás bylo dnes celý den zamračeno, jsem napnutá, jaké počasí bude zítra, už bych moc ráda vyrazila do přírody. Pochybuji ale, že bude svítit sluníčko! 😦
  Fotky máš překrásné, tohle opravdu vypadá jako jaro. Doufám, že už nepřijdou nějaké záchvěvy zimy!
  U vás jsou vážně moc pěkná místa na procházky a taky určitě tepleji.
  Užij si příjemný víkend! ☼ 🙂

  Like

  1. Bolo naozaj pekne, som rada, že som dopoludnie a čas obeda strávila vonku v prírode. Aj ja som zvedavá, aké bude nakoniec zajtra a pozajtra počasie. Už by som mohla pomaly vytiahnuť aj bicykel. Náš kraj je určite teplejší ako vaša Vysočina. Ďakujem za pochvalu fotiek. Pekný víkend aj tebe!

   Like

 2. Některé záběry mi připomínají naše nedaleká Borkovická blata, taky se jde lesní pěšinkou a taky jsou tam jezírka s krásně čistou vodou. Udělala jsi moc dobře, že jsi zorganizovala tuto předjarní procházku, už jsem dlouho nebyla nikde na výletě, nebo aspoň pořádně v přírodě za městem a moc mi to chybí. Dnes máme zatím zataženo, ale stejně bych se do přírody nedostala, tak je to fuk. 😉

  Like

  1. Túto odpoveď idem písať druhý raz, až teraz som si všimla, že pri zamrznutí počítača mi neodišla…. Na tie vaše Blata som si spomenula v lete, keď som bola v bratislavskom Horskom parku a tam som objavila také močaristé miesto, kde sa išlo taktiež po takom drevenom chodníku ako tam u vás. Ale chodník nemusel byť tak vysoko. Začala som v tom prehľadávať blog, či nemám fotku z tej prechádzky aj tu, no na blogu som sa vôbec o nej nezmienila. Medzitým mi zamrzol počítač, čo mi robí dosť často a moja odpoveď sa stratila 😦

   Like

 3. Pre mňa známe miesta – milé fotky . Som prekvapená, že tam bolo málo snežienok. Aj kaštieľ v Rusovciach vyzerá majestátne (žiaľ iba zdiaľky).

  Like

  1. Lenže ty ich poznáš v iných ročných obdobiach 🙂 Nemýlim sa? Teraz budem do parku v Rusovciach chodiť častejšie. Postupne tam budú kvitnúť rôzne rastliny, ktoré inde v okolí nekvitnú, iba tam.

   Like

 4. Pani Danka, veľa snežienok býva v lese hneď za domami “sídliska” SLNEČNICE. Aspoň čo si pamätám z pred niekoľkých rokov, ale tam býva veľmi vlhko, vhodné sú tam gumové čižmy. Inak ste mali veľmi peknú prechádzku a bohatý foto úlovok.

  Like

  1. Aj v našom lesíku, kde je tá kaplnka, je snežienok dosť. Ja som chcela návštevu zaviesť ale niekde, kde ich bude viac. Rusovce a Čunovo ma prekvapili v tom zápornom slova zmysle. Ale u nás zase nekvitnú tie žlté tavolíny, takže som bola rada, že sme videli aspoň tie.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.