Ochorieť pred víkendom

nie je najväčšia výhra. Ešte horšie je to v tom prípade,  keď vaša lekárka ordinuje v pondelok od pol ôsmej do desiatej, kedy jej po krátkych ordinačných hodinách začína lekárska posudková kontrola. No a to, že ordinačné hodiny začne o dve hodiny neskôr ako mala, pričom jej na plnú čakáreň zostáva iba polhodina, to už ani nespomínam.

Presne tak to bolo dnes u mojej obvodnej lekárky. Takže vybavení boli iba tí, ktorí tam prišli maximálne hodinu po plánovanom začiatku ordinačných hodín. Keby som to bola vedela, tak si nebudem ráno  po dvoch dňoch ležania a potenia umývať vlasy a radšej by som tam išla s takou prepotenou a smradľavou hlavou čo  najskôr. Po dnešnej skúsenosti som si povedala, že už nikdy nebudem čakať na moju obvodnú do pondelka, ale pôjdem pekne počas víkendu na pohotovosť.

Lenže ani na moju jedinú návštevu pohotovosti nemám príjemnú spomienku. Nezabudnem na to, aj keď je odvtedy už dobrých tridsať rokov. Lekárka na nej ma privítala so slovami, kde som bola cez deň, keď som čakala do večera na pohotovosť. Lenže ja som v ten deň u obvodného lekára bola, ale bola som vybavená s tým, že mi nič nie je. Nakoniec z pohotovosti viezla  “hypochondričku”  húkajúca sanitka do nemocnice.

Aké máte skúsenosti so slovenským zdravotníctvom? Ja by som tu mohla písať romány. Nielen skúsenosti, ktoré som nazbierala pri mojich vlastných chorobách, ale aj pri chorobách detí, presnejšie povedané,  mladšieho syna.

Radšej zmením tému na niečo krajšie, ako je zdravotníctvo a choroby. Budú to jarné fotografie.

DSCN8385

DSCN8226

DSCN8601

DSCN8362

DSCN8253

DSCN8332

DSCN8228

DSCN8373

DSCN8348

DSCN8377

DSCN8249

DSCN8456

Reklamy

9 thoughts on “Ochorieť pred víkendom

 1. Se slovenským zdravotnictvím nemám žádné zkušenosti a ani po nich netoužím. U nás to bude v bleděmodrém to samé.
  Zrovna dnes mi po celý den posílala zprávy kamarádka, jejíž tatínek se v pá po kolapsu dostal do nemocnice daleko od svého bydliště. Za celý víkend jim nepodal nikdo zprávu, nepodařilo se jim telefonicky sehnat lékaře. Dnes ho převezli do nemocnice v místě jeho bydliště a 6 hodin!!! bez jakékoliv péče čekal na chodbě na lavičce na přijetí. 80 -ti letý pán. Co dodat?

  Like

  1. No, veď to české a slovenské majú spoločnú niekoľkoročnú históriu, takže medzi nimi asi veľký rozdiel nebude. U nás sa ešte len teraz nedávno prevalilo, že berú aj úplatky. Človek nevie, či sa má smiať alebo plakať.

   Like

 2. Takže ani tobě se nemoc nevyhnula, Danko!
  Já jsem u lékaře vůbec nebyla, brala jsem si paralen, tři dny jsem ležela a potila se. Pak jsem musela vstát a opatrovat mamku, protože onemocněla taky.
  Mně trvalo dva týdny, než jsem se z toho trochu dostala, ale pořád to není úplně dobré. V pátek jsem zašla k doktorce, protože mi docházely léky a přitom jsem si nechala vzít krev. Nějaký nález tam je, to jsem zjistila telefonicky. Až budu mít náladu, zajdu za doktorkou znovu a domluvíme se na léčbě.
  Lepší jsou tvoje jarní fotky. Kam ty chodíš na takové nádherné zajímavé záběry, Dani?
  Ten první je jak od moře, krásně jsi vyfotila stromy a květiny, kačer je perfektně ostrý a na slunci doslova září duhovými barvami, a ten pokroucený kmen nebo kořen je úžasný!
  Doufám, že v současné době už jsi zdravá! 🙂

  Like

  1. Tieto fotky vznikli pri mojej pondelkovej prechádzke k Dunaju. Keď som prišla z polikliniky, doma sme celý deň nemali elektrinu, vonku bolo pekne, tak som si išla ukľudniť nervy do prírody 🙂 Raz sem dám po takej prechádzke aj mapu, aby si videla, ako to mám z domu blízko. V ten deň som si nezapla môj sledovač krokov 🙂

   Like

 3. ahoj Danka…dlho sme sa nevideli 😦 dúfam, že si už v poriadku! …ach to naše zdravotníctvo, ani nehovor!!… obrázky sú nádherné, tak ako všetko od teba…keď to jeden chce poriadne prejsť, aj dovolenku si musí zobrať…toľko krásy tu máš nazdieľanej…idem na ďalšie čítanie, tak sa opatruj… 🙂

  Like

  1. Aké prekvapko! Práve som si sem sadla po dobrom obede 🙂 Tak ti hneď aj odpoviem. Ďakujem za opýtanie, už som zdravá, čo sa tej poslednej virózy týka. Tento článok som písala pred rokom, kedy som mala podobné zdravotné problémy ako aj tento rok. Možno aj vlani, keby ma boli poslali na ďalšie vyšetrenie, tak sa mi to nevlečie celý mesiac. Tento rok som bola poslaná ďalej k pľúciarke, ale aj návštevy u nej som už ukončila.
   Ty sa pochváľ, ty už máš všetky údy OK? 🙂

   Like

 4. A jejda…ani som si ten rok nevšimla…20.5. idem na magnetickú rezonanciu s pravým ramenom a 6.6. na vyťahovanie drôtov z palca…no, čo už…dúfam, že to bude v pohode a nebudem musieť ísť znovu pod nôž…

  Like

  1. Ako vidím, môj odkaz z G+ si si prečítala. Ale nechápem, prečo ti tento ďalší komentár nezviditeľnilo automaticky. Vždy schvaľujem len prvý príspevok nového komentujúceho. Predtým, než komentár odenteruješ, zaškrtni si možnosť, že chceš dostať oznámenie o odpovedi na tvoj komentár.
   Ty si to s tou rukou mala vážne, vôbec neviem, ako sa ti to stalo.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.