Fotovychádzka k Devínskemu Jazeru

Už je tomu zopár dní, čo sme sa v jedno ráno s M. dohodli na spoločnej  fotovychádzke. Okolo obeda sme sa stretli na hlavnej stanici, kde sme nastúpili do (musím povedať, že otrasného) vlaku a len niekoľko minút pred poludním sme z neho vystúpili  iba na sedemnásť kilometrov vzdialenej stanici, nachádzajúcej sa ešte v katastri Bratislavy, v Devínskom jazere.

DSCN9641

Zo železničnej zastávky je k rieke Morave približne jeden a pol kilometra. Už aj na tomto úseku sme fotili všetko, čo sa nám zdalo byť zaujímavé. Napríklad aj tieto kravy. Pásli sa neďaleko od známeho cyklistického bufetu. Dávno som tieto zvieratá nevidela a už vôbec nie tak zblízka.

DSCN9648

Od bufetu už nebolo ďaleko k rieke. O chvíľu sa nám ponúkal pohľad aj na ňu.

DSCN9656

IMG_6641

Po chvíli sme naozaj prišli k rieke Morava. Neboli sme ďaleko od miesta, kde sa do nej vlieva ďalšia riečka, záhorácka Malina.

DSCN9664

DSCN9668

DSCN9669

DSCN9674

DSCN9672

Na tejto fotografii je vidieť, ako sa ďalej kľukatí rieka Morava. Keď sme stáli na tomto mieste, mali sme dve možnosti. Ísť po chodníku, ale ďalej od Maliny alebo ísť po jej brehu. Vybrali sme si tú druhú možnosť.

DSCN9677

Sútok riek sme teda opustili a pokračujeme ďalej.

DSCN9687

Na jednom úseku bolo tak mokro, že sa tade suchou nohou nedalo prejsť, na chvíľu sme vyšli na chodník, ktorý je zároveň aj cyklochodníkom. Keďže bolo len skoré popoludnie pracovného dňa, žiadnych cyklistov sme nestretali.

DSCN9689

Ale po chvíli už zase schádzame bližšie k rieke.

DSCN9701

DSCN9716

DSCN9731

DSCN9733

DSCN9736

Dostali sme sa na miesto, ktorým by sa  nám bolo len veľmi ťažko predieralo, tak sme opäť vyšli na chodník. Odtiaľto už bolo vidieť  tabuľu pri rázcestí. Vybrali sme sa vľavo, teda smer Vysoká pri Morave.

DSCN9780

Netrvalo dlho a už sme mali znovu riečku Malinu pred sebou. Tu sme chvíľu pokecali s rybárom, odfotila som si znovu rieku a za stromami, ktoré boli na ľavej strane, nás čakalo prekvapenie.

DSCN9782

DSCN9783

DSCN9790

O tom, čo sme tam videli, ale aj o ďalšej, toho dňa asi desať kilometrovej púti, zase niekedy inokedy.

Reklamy

8 thoughts on “Fotovychádzka k Devínskemu Jazeru

 1. Ále, né. Už jsem byla natěšená a napnutá, zevrubně jsem prohlížela pravý břeh řeky a ty si klíďo píďo napíšeš – to zas někdy jindy! 😀 Ale i v dnešním článku je co obdivovat, podél řeky bylo nádherně a tvé fotky jsou plné svěží jarní zeleně, vody a modré oblohy. 😉

  Like

 2. Nádherná vycházka, Danko, a skvělé fotografie. V tak krásném počasí a prostředí je radost se procházet. Sluníčko, modrá obloha, jarní zeleň a voda, to je prostě idyla. ☼ 🙂
  Ušli jste pořádný kus cesty, to bych těžko zvládla. 😉

  Like

  1. Hanka, som vytrénovaná chodiť peši. Také prechádzky robievam totiž v okolí, kde bývam. Netušila som, aké sú dlhé, kým som od syna nedostala iPhone s aplikáciou, s ktourou si meriam cyklo aj pešie vychádzky. Takže 8-12 km som schopná prejsť len tu v Petržalke a okolí. No nie vždy som v kondícii, aby som takú trasu zvládla. A to už ani nehovorím o tom, ako vyzerám na druhý deň. Nepoužiteľná 😦 V ten deň bolo síce slnečné, ale veľmi vetristé počasie. No bolo aj tak fajn.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.