Po roku na stavbe nového Starého mosta

O pár dní to bude presne rok, čo sme boli spolu prostredníctvom tohto blogu na stavbe bratislavského mosta cez Dunaj.  Práce na ňom a na električke do Petržalky by sa mali dokončiť do 15. decembra tohto roku. Takýto termín udáva zhotoviteľ v novom, v poradí už treťom harmonograme prác, ktorý predložil vo februári na schválenie hlavnému mestu. Oproti pôvodnému harmonogramu meškajú práce niekoľko mesiacov.

Predvčerom som sa bola po dlhšom čase pozrieť na petržalskej strane. Bolo to práve v deň, kedy začalo v poradí štvrté vysúvanie konštrukcie mosta smerom k staromestskému brehu. Po predchádzajúcom vysúvaní pred tromi týždňami, kedy sa oceľová konštrukcia dostala na pilier č. 6, teraz nastáva prvé vysúvanie priamo nad hladinu Dunaja. Časť, ktorá bude vysunutá nad rieku, dostala  na vonkajšej strane stien zelený náter.

DSCN0149

DSCN0259

DSCN0153

DSCN0160

DSCN0147

DSCN0159

klikni na fotografie

Ako vidíte dodržanie termínu dokončenia výstavby mosta?

Reklamy

4 thoughts on “Po roku na stavbe nového Starého mosta

 1. No, popravdě řečeno moc ta stavba kupředu nepokračuje. Nerozumím stavbě mostů, ale snad ty nesložitější práce byly na březích a teď už to půjde přes Dunaj, ráz na ráz. Nebo, ne?!

  Like

 2. Nechápu, jak je to možné, ale při podobných stavbách vždycky dochází ke značnému skluzu a následnému prodražení. Těmto věcem vůbec nerozumím, jenom mi připadá, že by to takhle být nemělo.
  Tvoje reportáž je opět zajímavá, Danko. Jsem zvědavá, kdy bude most dokončený.

  Like

  1. Neviem, či k vám do Čiech prenikla u nás v poslednej dobe dosť medializovaná správa o tom, ako jedna firma dostávala štátne zákazky, pričom nedodržiavala ani termíny, ani neplatila subdodávateľom. Tak je to možné, že ju kryjú tí, ktorí sa vďaka takým firmám dostali do politiky 😦 zbytočné o tom písať viac….

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.