Konečne ich mám všetkých šesť!

Možno si niekto z vás spomenie na to, že som na tomto blogu mala dva články o sochách v nákupnom centre Eurovea. Od prvého z nich uplynú čoskoro dva roky. Kto ich nečítal a mal by záujem prečítať si ich, nech klikne pod týmto článkom na tag “Colin Spofforth”. 

V tom druhom príspevku som vyzvala čitateľov, aby išli do nákupného centra hľadať biele myši ukryté na sochách a aby mi dali vedieť, kde ich našli. Bohužiaľ, (avšak nič mimoriadne na tomto blogu) nikto sa mi neozval 😦  Tak som sa tam znovu vybrala ja sama a konečne môžem napísať, že som všetky myši našla.

K tomu, aby som sa k tejto téme vrátila, ma podnietili aj informácie na jednej internetovej stránke, ktorá sa venuje cestovaniu a propagácii Slovenska. Tam ma zarazilo, že v kratučkom článočku o sochách v Eurovei označili sochu Piera, ktorý sedí na okraji bazéna s fontánou, za malú morskú vílu 😦 Po prečítaní som sa zamyslela a nevedela som prísť na to, kde sa medzi sochami nachádza morská víla. Na okraji bazéna predsa sedí klaun. Tak je to napísané aj na stránke nákupného centra. Môžete sa o tom presvedčiť aj vy, keď si stránku nákupného centra vyhľadáte a prečítate si časť venovanú sochám. Ak sa vám to nechce robiť, dovolila som si text k sochám s bielymi myšami opísať sem na blog. A dopísať aj to, pri ktorých sú schované biele myši.

Aj keď som už príbeh zverejnila minule, napíšem ho dnes znovu.

“V malej dedine, za veľkou riekou, v tieni hradu, hrozné veci sa dejú.
Chamtivý kráľ a jeho rozmaznaná dcéra sa chystajú vyhnať z kráľovstva všetky myši, keď sa im zrazu postavia kúzelní umelci, dve deti a šesť bielych myší.
Tento krásny príbeh hovorí o chamtivosti, viere a skutočnom priateľstve, statočnosti a láske. Spolu s ním k nám prichádzajú smelí záchrancovia, kúzelné predstavenie a hrdinský záver – to všetko je príbeh o 6 bielych myšiach.”

Cirkusanti musia ukrývať myši pred vojakmi chamtivého kráľa, takže sa len tak ľahko nájsť nedajú. Musíte ich prehľadať od hlavy po päty, kým ich uvidíte.

 

The Ring Master (Kráľ manéže)

Výstredný a veľmi magický vodca cirkusantov. Kráľ manéže so svojou skrútenou fajkou a iskrou v oku vždy zaistí, že nakoniec všetko dobre dopadne. Vždy premení zlo na dobro. Aby oslobodili mesto raz a navždy, povedie svojich ľudí do centra nebezpečenstva, kde sa pustia do odvážnej záchrannej akcie.

1. myš

DSCN52056

myš

DSCN52036

 

Teo

Teo je ustarostený zručný človek. On je zodpovedný za to, aby všetko vybavenie bolo v dobrom stave. Vždy si s niečím robí starosti a vždy si myslí, že ich záchranné plány nevyjdú. Napriek tomu je veľmi lojálny a za Kráľa manéže a jeho cirkusantov by položil život.

DSCN73286

DSCN73906

DSCN73276

 

Isabelle

Toto ohnivé mladé dievča je statočné a zábavné. Je to talentovaná povrazolezkyňa a akrobatka. Bez jej zručností by nikdy nebolo možné zachrániť deti zo žalárov. Isabelle miluje všetkých cirkusantov ako svoju rodinu a pre Kráľa manéže urobí čokoľvek. Rada si doberá svojich bratov.

DSCN73716

DSCN73746

IMG_00286

 

Zip a Zap

Sú Isabellini veľmi ochranárski bratia. Sú to tiež akrobati a povrazolezci a panikária nad všetkým, čo Isabelle robí, čo sestru náramne hnevá a Kráľ manéže sa na tom dobre baví. Sú ako dvojčatá a dokončujú jeden za druhého vety, najmä keď kričia na Isabelle.

2. myš

DSCN73926

DSCN73646

DSCN73686

IMG_69526

 

Zac a Maggie

Zac je zázračný chlapček s kúzelnými prstami, ktoré dokážu hrať na hudobný nástroj tak rýchlo, že je sotva vidieť prsty. Publikum dokáže priviesť do tranzu a dojať ich k slzám nad jeho nádhernou hudbou. Maggie je jeho verný pes, vystupujú každý večer spolu. Triky a tanec a Zacova nevídaná hudba si dokážu získať srdcia každého publika.

3. myš

DSCN52156

DSCN73256

 

Pier

Je oveľa viac ako len smutný klaun. Jeho čarovné zrkadlo je vševidiace a tajomstvá, ktoré odkrýva, sú pre Piera ťažkým bremenom. Preto vyzerá tak utrápene, aj keď je šťastný. Pri mnohých ťažkostiach a nebezpečenstvách stojí potichu a pokojne po boku Kráľa manéže a je vždy pripravený urobiť všetko, čo sa od neho žiada.

4. myš

DSCN51946

DSCN51956

DSCN72476

 

Aric

Aric je veľký a silný ako medveď. Je to nežný obor, ktorého zbožňujú všetky deti. Je tvrdohlavý a lojálny a dokáže zodvihnúť čokoľvek, dokonca troch oslíkov na každej paži! Ale… veľmi sa bojí plávania. Každý rok ho deti z mesta prosia, aby si zaplával v Dunaji a on im každý rok sľúbi, že si zapláva, ale nabudúce!

DSCN72556

DSCN72506

DSCN72536

 

Yulia

Yulia je trapézová umelkyňa, ktorá sa hojdá vyššie a lepšie ako ktokoľvek iný. Je statočná a oddaná vojsku. Yulia je odhodlaná zachrániť svoju priateľku Meadow z pazúrov Chamtivého kráľa a jeho Rozmaznanej kráľovnej a bude neúnavne bojovať po boku Kráľa manéže, kým sa nedostanú k Meadow a uneseným deťom.

5. myš

DSCN73536

DSCN73626

DSCN51496

DSCN73486

 

Olga a Pat

Olga je veľmi krásna. Vie chodiť na chodúľoch a chrliť oheň. Je statočná a lojálna a tajne miluje Pata. Všetci muži sú ňou očarení. Jej tanec ich privádza do tranzu.

Pat je veľmi pekný a veľmi odvážny akrobat a hltač ohňa. Jeho schopnosti sú známe široko-ďaleko. Je statočný a má veľmi výbušnú povahu. Aj on by radšej zomrel, len aby zachránil Kráľa manéže a postavil by sa akémukoľvek nepriateľovi, aby všetkých ochránil. Pat bude vždy bojovať za záchranu slabých a má absolútnu dôveru v schopnosti Kráľa manéže, ktorý bojuje proti všetkým krivdám v kráľovstve.

6. myš

DSCN74096

DSCN73976

DSCN74076

DSCN74116

 

Na to, že je takýto rozprávkový príbeh vo forme sôch v našich nákupných centrách ojedinelý a že jeden z mojich blogových článkov zdieľala dokonca aj jedna pre mňa neznáma facebooková stránka, reakcie na tento počin veľké neboli. Nenašiel sa žiaden slovenský čitateľ, ktorý by mi bol zanechal pod článkami na  blogu aspoň slovo v komentároch a pod statusom na spomínanej facebookovej stránke veľa komentárov tiež nebolo. No potešilo ma, keď som pri poslednom fotení počula zopár hlasov okoloidúcich, z ktorých mi bolo jasné, že o myšiach vedia.

Keby ste sa po prečítaní tohto príspevku predsa len rozhodli bližšie spoznať tento zaujímavý projekt, prikladám sem aj plánik s náčrtom, ako a kde sú sochy rozmiestnené.

eurovea myši

 

 P. S.

Ak sa do nákupného centra za sochami rozhodnete ísť, prosím vás, nenechávajte vaše vyžuté žuvačky polepené rôzne na sochách. Čo to už len musí byť za primitíva, keď svoju nechutnú žuvačku strčí napríklad do ucha niektorej zo sôch?

Reklamy

One thought on “Konečne ich mám všetkých šesť!

Komentáre sú uzavreté.