Moje prvé tohoročné tekvice

Dnešný príspevok som zaradila do rubriky “u mňa doma”, aj keď celý príbeh s tekvicou sa odohrával nielen tam.  Ak sa pýtate, že kde ešte, tak odpovedám, že v záhrade u V.

Vlani koncom leta som sa V. spýtala, či by som nemohla za plotom jej záhrady, kde rastie len burina a o pár metrov ďalej les, pestovať tekvice. Mojím návrhom sa nadchla a na jar aj ona začala zháňať semená tekvice. Bola som prekvapená, že nebolo vôbec jednoduché kúpiť také, aké sme chceli. Nakoniec sa nám podarilo semená kúpiť obom. Ona ich posadila niekedy začiatkom mája priamo do zeme, ja som ich pestovala  najprv ako priesady doma na balkóne.

Začiatkom júna som ich už aj ja presadila na stanovisko, kde mali ďalej rásť.

DSCN6166t

DSCN6171t

O mesiac nato, keď bol ten Abnormálny hic, pozvala ma V. na obed. Podával sa tekvicový prívarok z prvej tekvice. S fašírkou. V. varí prívarok ináč ako ja, ale chutil mi aj ten jej. Odfotiť som ho zabudla.

Minulú nedeľu som išla k V. do záhrady s tým, že som vedela, že si idem po tekvicu. 

DSCN8591t

Vzala som si dve a ďalším dvom možno chýbal deň, dva, aby sa mohli tiež obrať.

DSCN8588t

Na to, aký bol k tekviciam neprajný začiatok (prvé, ktoré posadila V. zožrali slimáky), teraz sa im celkom darí. Niektoré však hnijú už ako maličké. Pravdepodobne ich netreba veľa polievať.

Keď som videla, ako pekne sa tekvici za plotom darí, posadila som do troch “hniezd” ešte ďalšiu. Tentoraz to bude hokkaido. Neviem však, či sa dajú z tejto tekvice použiť semená na praženie. To si ešte musím zistiť. Už teraz si myslím, že V. nebude proti tomu, aby sme si tekvicu zasadili aj na budúci rok. Budeme to mať už zjednodušené, lebo tekvicové semená si vypestujeme samé.

DSCN8741t

Toto leto som už raz tekvicu varila. Nevedela som sa dočkať tých vlastných, tak som si jednu kúpila a uvarila z nej prívarok a k nemu hovädzie mäso na prírodno. To je totiž moja najobľúbenejšia kombinácia uvarená z tekvice. K tomu varené zemiaky, alebo len chlieb. Musím sa však priznať, že ako dieťa som tekvicu nemohla ani len priložiť k ústam, tak mi bola odporná. Naučila som sa ju jesť až vtedy, keď som si založila vlastnú domácnosť. Hoci je tomu už 36 rokov, presne si pamätám na deň, keď som v neďalekom obchode stretla kolegyňu z práce, ktorá kupovala tekvicu. Vraj bude robiť prívarok. Vtedy som sa jej spýtala, ako sa to vlastne varí a tekvicu som kúpila aj ja. Od tej chvíle ju milujem 🙂

DSCN3957t
Moja najobľúbenejšia kombinácia tekvice a hovädzieho mäsa.

DSCN3959t

Okrem prívarku zvyknem tekvicu plniť mletým mäsom a zapiecť v rúre. Myslím si, že je to tiež známy recept. Niekoľkokrát som varila polievku z odpadu – teda z toho, čo vydlabem z vnútra tekvice. Polievka sa varí na spôsob mäsového vývaru. Tá je pre mňa omnoho zdravšia, lebo neobsahuje puríny. Tí, ktorí trpia dnou, určite vedia, o čom píšem. (Cuketu som medzi zeleninou neobsahujúcou puríny našla, predpokladám, že tam patrí aj tekvica.) Žiadne recepty sem neprikladám, pretože internet je receptov presýtený, každý si dokáže nájsť ten pravý.

Keďže ešte len začíname zberať prvé plody tohoročnej úrody, neviem, ako dlho bude tekvica rodiť a koľko jej bude. No chcela by som z nej vyskúšať aj také recepty, ktoré som doteraz neskúšala. Na zimu by som si rada tekvicu aj zamrazila.

DSCN8956t

Reklamy