Leto je čo nevidieť preč

a ja som ešte nejedla dobrý melón. Ale ak sa zamyslím, pýtam sa sama seba: Jedla si vôbec dobrý melón od vtedy, čo si bola na dovolenke na Cypre? Odpoviem pravdivo, že nie. Zopárkrát sa mi podarilo kúpiť melón, ktorý nebol ako vecheť, ale buď nebol sladký alebo v ňom bolo toľko zrniečok, že jeho jedenie nespôsobovalo vôbec radosť.

Toto sú fotografie melóna, ktorý som kúpila naposledy v neďalekom Lidli. Predtým, než som si ho vybrala a vložila do nákupného vozíka, som niekoľko kusov vyskúšala prstom, ale väčšina ich bola mäkkých. Tento bol jeden z mála tých, ktorý vyzeral tvrdo. Až doma som zistila, že to bolo iba klamlivé zdanie. Ani tento melón nebol čerstvý. Fuj! Naozaj bol odporný. Ako blato.

Preboha, čo to tie slovenské obchody predávajú? Aký odpad? Aký hnoj? Toto si zaslúžime? Kde sú melóny, ktoré sa kedysi pestovali na južnom Slovensku a mohli sme si ich kúpiť aj rovno z poľa pestovateľa, prípadne spred jeho domu? Zmizli z povrchu zemského?

DSCN1316

DSCN1318

DSCN1320

Ani vzorka tohto melóna kúpeného v polovičke júla nesvedčí o tom, že to bol výborný melón.

Keď som už spomenula ten Cyprus, tak musím napísať, že som tam strávila dvakrát dovolenku, ani raz to nebolo uprostred leta, ale v máji a v júni. No už v tom období sa tam predávali sladučké a šťavnaté melóny, na ktoré nikdy nezabudnem. Vďaka tebe, Naďka!

Reklamy