Neuveríte

kto sa bol na mňa po dlhom čase pozrieť. No, nie celkom na mňa, ale na náš balkón. Asi si z niektorého stromu všimol, že tu niečo dobré visí a že by sa tiež mohol priživiť. Sú to guličky pre malé vtáky ešte od zimy. Vtedy ich sýkorky ignorovali a začali chodiť na ne až teraz, keď majú mladé. Asi im je pohodlnejšie vyzobať niečo u nás na balkóne ako hľadať v prírode 🙂

Fotka

Počula som, že niekde blízko je ďateľ. Vošla som do kuchyne a pozrela von oknom. A tam som ho uvidela. Prvú fotku som nestihla poriadne zaostriť, no pri tých ďalších dvoch ma už zaregistroval. Pozrel na mňa a ufrnkol okamžite preč.

Pre tých, ktorí moje príspevky s ďatľom Kornelom nevideli, môžu kliknúť sem:

KORNEL U NÁS NA BALKÓNE

a nezabudni sa tiež pozrieť, čo je nové TU.

Reklamy

9 thoughts on “Neuveríte

 1. Ty máš štěstí, Danko, to byla skvělá návštěva.
  Strakapouda jsem neviděla už hodně dlouho, natož abych ho vyfotila. 😦
  Podařily se ti parádní záběry, ale musela to být fakt rychlovka.
  😉
  Přeji hezký nedělní večer. 🙂

  Like

  1. Hanka, vieš, akého som fotila minulý týždeň? Toho úplne čierneho s červenou čiapočkou. Stála som v kuchyni a cez otvorené balkónové dvere som ho fotila. Nechcela som, aby ma zbadal. No fotky sú rozmazané, nemala som na nose okuliare 😦 Kým som si išla po okuliare, tak mi odletel 😦 Tiež som ho zaregistrovala podľa mne dovtedy neznámeho zvuku. Bol to úplne iný spev – ak sa to vôbec ako spev dá nazvať, ako má tento ďateľ na fotke a tiež iný, aký má ten zelený. Už ich poznám podľa hlasu, nemusím ich ani vidieť. Tie lesíky, ktoré sú tu v okolí, sú plné ďatľov, takže nemám núdzu ich vidieť, horšie je to už s ich fotením.

   Like

 2. Vidíš ho, potvoru, na známe miesta chodí. A nielen v časoch keď je v núdzi ! Musí cítiť, že ho tam nikto neohrozuje. Tie guličky pre vtákov som v zime zavesila pred panelákom na strom a behom hodiny boli preč aj so sieťkami (niekto ušetril 0,90 eur) … každý máme potešenie z niečoho…. čo už !?

  Like

  1. Ľudia sú všelijakí 😦 Pritom, na druhej strane je mnoho takých, ktorí celú zimu kŕmia malých vtákov v neďalekom lesíku. Nosia tam množstvo slnečnice a tiež aj tieto spomínané guličky.

   Like

 3. Tak to se ti poštěstilo .. parádní fotky se ti podařily … fakt to bych měla velikou radost… já ti nevím jestli jsem ho někdy viděla … tady je to samý kos, vrabec, hrdlička a asi straky takový černo-bílý … to mluvím o zahradě. Kdysi jsme jeli Berounku a okol žádný lidi, žádný vesnice nic,nic .. tedy ano “jen” příroda a na stromech občas byl vidět kormorán… tenkrát jsem byla ohromena… dnes už prý je jich moc….

  Like

  1. Kormoránov je aj tu veľmi veľa, majú tu zdroj obživy. Dunaj. Koľkokrát som už v poslednej dobe videla takto sediac pri počítači a mrknem von oknom, čo nevidím? Letiaceho kormorána. Už som to písala vyššie v odpovedi, že som tu nedávno videla na strome pod oknami toho celočierneho ďatľa s červenou čiapočkou. Bohužiaľ, fotky sa mi nevydarili. A vtáčikov tu máme všelijakých plno. Tak krásne vyspevujú.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.