Už prišli

Z fotografií a tejto malej reportáže uvidíte, koľko techniky včera prišlo, aby pokosili trávniky v našom okolí. Týmto článkom chcem nadviazať na ten spred týždňa, ktorý mal názov Kým prídu kosačky. Včera, niečo po desiatej hodine, priviezli najprv červený kontajner a poobede prišli aj chlapi s kosačkami. Zatiaľ len s tými veľkými, do konca pracovnej doby ani nestihli všetko pokosiť. Dnes asi pokračovať nebudú, keďže celú noc pršalo. No to sa ešte uvidí.

Na jednej strane hovorím konečne, že prišli, no na tej druhej mi je ľúto všetkých tých kvietkov čakanky, ktoré padli pod kosami 😦 Ako som už písala minule, bol naozaj najvyšší čas, aby bol trávnik pokosený. Naposledy tu boli koncom mája. Už sa podľa koscov orientovať nemôžem, v minulých rokoch chodievali pravidelne raz za mesiac. Miestny úrad v Petržalke začal zjavne šetriť práve na kosení.

Tu je teda moja fotogaléria z kosenia.

Čo si myslíte, stačia takéto živočíchy poodskakovať, keď sa blíži kosačka?

Keď som prišla hore do bytu, videla som, že v kontajneri už nejaká pokosená tráva bola. A podľa času fotiek som zase teraz zistila, že na záhone som včera pracovala nie dve hodiny, ale skoro tri. Preto som dnes ako dolámaná 😦

O trištvrte na jednu prišli už aj chlapi. Najprv si urobili poriadok. Zbierali polámané konáre topoľov, ktoré tam ležali od posledného silného vetra.

Prichádza ďalšia technika.

Prvá tráva začína padať pod kosačkou.

Robota im išla ako po masle, pokosenej plochy pribúdalo.

Aj kontajner sa rýchlo zapĺňal.

Po dvoch hodinách práce ich prestanem sledovať, pretože odchádzam z domu. Aj chlapom pomaly končí pracovná doba a ďalšie trávniky budú kosiť na ďalší deň. Uvidím, či to bude dnes alebo inokedy.

Ešte chcem spomenúť to, o čom som sa nedávno dočítala v Petržalských novinách. Článok bol venovaný (ne)zbieraniu psích exkrementov majiteľmi psov. Vraj pracovníci firiem, ktoré kosia v našej mestskej časti, sa sťažujú na to, že trávniky sú veľmi zahxvnené a domov z práce chodia smradľaví a zafŕkaní  od psích výkalov. Ľudia, majitelia psov, naozaj už nemáte zľutovania ani s týmito chlapmi? Oni to robia pre nás všetkých, čo keby ste aj vy robili niečo pre nás ostatných? To, že deti sa už nemôžu hrať na trávnikoch ako kedysi, to radšej nespomínam. Fuj, hnusíte sa mi všetci, ktorí si nedokážete splniť tú najelementárnejšiu povinnosť.

A pustite sa teraz do mňa všetci, ktorí si vraj po svojich psoch zbierate…. Všímam si vás. Nielen, keď som vonku, ale aj z okien a z balkóna, keď si vy myslíte, že vás nikto nevidí. Tých zbierajúcich je vás minimum. Mám v archíve aj “torty” po vašich miláčikoch, tie sem však dávať  nemienim.

Reklamy

2 thoughts on “Už prišli

 1. Vždycky si nejdřív prohlédnu fotografie, Danko, a pak si přečtu text.
  Hned mě napadlo to, co sama píšeš, že je na jednu stranu dobré, když trávu pokosili, ale na druhou škoda těch krásných kytek.
  Pokosené trávníky vypadají krásně, jenom mám obavy, že všichni živočichové utéct nestihnou. 😦
  Co se týká psích hromádek, je do všude stejné, Dani, někteří pejskaři jsou naprosto bezohlední.
  Měli by si uvědomit, že si v trávě hrají děti, když už se neohlížejí na pracovníky se sekačkami!
  Staré babky po svých psech uklízejí, ale střední generace na to kašle!!!
  Nafotila jsi moc prima reportáž. 🙂

  Like

  1. Väčšinou mám aj ja rovnaký postup pri prezeraní článkov 🙂 U nás sa už deti v tráve hrávať nemôžu. Dokonca sú detské ihriská kvôli psom ohradené. A taktiež by som negeneralizovala, tí, ktorých občas vidím upratať, sú rôzneho veku, nielen starí. No najodpornejší sú muži. Veď len máloktorí z nich sú zvyknutí aj doma upratovať.
   Kosenie pokračovalo až dnes, už stíchli, takže skončili.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.