Máme nový bazén

Nový, až tak nie, máme ho už asi mesiac, ale stále sa vám s tým zabudnem pochváliť. Tento príspevok nepíšem za seba, ale za sýkorky, ktorým ten bazén patrí 🙂 Je to plastová miska, v ktorej som z niektorého obchodu priniesla domov pravdepodobne mäso. Už si ani nepamätám. Vlani som na tento účel použila misku žltej farby, počas tohto leta dostali sýkorky priehľadnú. A to, ako si sýkorky užívajú možnosť napiť sa, či vykúpať sa, dokazujú tieto fotografie. Do jej blízkosti som zavesila kokosový orech, ktorý visel vyššie, ale sýkorky si ho v zime veľmi nevšímali. Teraz, keď je v prírode potravy viac než dosť, chodia si pochutiť aj na kokose.

DSCN0079sy

DSCN0084syk

DSCN0085sy

DSCN0087sy

DSCN0092sy

DSCN0091sy

DSCN0090sy

DSCN0088sy

DSCN0086sy

DSCN0098syk

Prepáčte mi kvalitu fotografií. Keďže sýkorky vždy fotím z kuchyne cez okno, v časoch, kedy ku nám dopadá len málo svetla, sú fotky také, aké sú 😦 Musím byť veľmi nenápadná, ináč by fotky nevznikli.

 

Reklamy

6 thoughts on “Máme nový bazén

 1. Fotky sú úžasné. Tým, že bývam na prízemí a nemám ani balkón, takéto vlastné pohľady nemôžem mať. Vždy sa teším na nové fotky.

  Like

 2. Nádherná oáza pro ptáčky, Dani! Mít tohle za oknem, celý den se od něj nehnu.
  Je zajímavé, že ptáčci chodí do krmítek i v létě, kdy mají spoustu potravy venku.
  Bazén z kokosového ořechu je skvělý a všechny tvoje fotky kouzelné, hodně ti je závidím, já vyfotím ptáčky málokdy.

  Like

 3. Kokosový orech nie je bazén. Tam je kokos. Bazénom sa stáva len vtedy, keď do neho naprší 🙂 V posledných dňoch akosi prestali chodiť. Už asi mladé nekŕmia, je ich aj menej vidieť.

  Like

Komentáre sú uzavreté.